Mieszkanie od dewelopera czy z rynku wtórnego do remontu – co wybrać?

Gdy stajesz przed możliwością zakupu własnego lokum, przede wszystkim musisz zastanowić się, czy ma to być nieruchomość z rynku wtórnego, czy pierwotnego. Którą opcję wybrać? Zobacz, jaki jest kosztorys remontu mieszkania i czy nie lepszy będzie zakup nowej nieruchomości od dewelopera. Eksperci radzą!

Mieszkanie do remontu – wady i zalety

Wielu inwestorów decyduje się na zakup nieruchomości z rynku wtórnego, nie zawsze w najlepszej kondycji technicznej. Remont mieszkania jest standardem w takim przypadku, nawet gdy jest ono stosunkowo dobrze zachowane. Dzięki temu inwestor może wprowadzić własne, zamierzone modyfikacje i jeszcze lepiej przystosować je do swoich potrzeb. Wadą w tym przypadku jest konieczność ponoszenia dodatkowych nakładów własnych, dlatego warto postarać się o kosztorys, który pomoże w ustaleniu, czy będzie to opłacalne. Zaletą jest natomiast niższy koszt nabycia takiego lokum. Poza tym jest ono usytuowane na osiedlu, które funkcjonuje już od jakiegoś czasu, dlatego można liczyć na korzystną infrastrukturę wokół – przedszkola, sklepy, drogi dojazdowe itp.

Kiedy warto kupić mieszkanie do remontu?

Takie inwestycje bywają korzystne, ale tylko w niektórych przypadkach. Po pierwsze wtedy, gdy są na tyle tanie, że biorąc pod uwagę kosztorys remontu mieszkania, wciąż można nabyć je w bardziej atrakcyjnej cenie, niż takie z rynku pierwotnego. Po drugie, jest to dobra opcja, gdy jest się przedstawicielem branży wykończeniowej – uda się dzięki temu zaoszczędzić na kosztach zatrudniania ekipy remontowej oraz zapobiec ewentualnym niedociągnięciom technicznym.

Mieszkanie od dewelopera – wady i zalety

W przypadku nowych nieruchomości na świeżo wybudowanych osiedlach odpada konieczność wliczania do inwestycji dodatkowych kosztów przewidzianych na ich odświeżenie. Dobry deweloper w Warszawie buduje w zgodzie z najwyższymi standardami budowlanymi, dlatego można liczyć na wiele lat bez ponoszenia nakładów na eliminowanie usterek. Aby jednak tak się stało, warto zadbać o bardzo skrupulatny odbiór techniczny i uwzględnić w umowie z wykonawcą usunięcie ewentualnych wad w mieszkaniu na jego koszt. Wadą nieruchomości z rynku pierwotnego jest naturalnie ich wyższa cena.

Kiedy warto kupić mieszkanie z rynku pierwotnego?

Takie lokale cieszą się największą popularnością, ponieważ są nowoczesne i dobrze usytuowane. Dają duża przestrzeń do aranżacji osobom, które nie chcą poprawiać czyichś błędów, a jedynie urządzić się po swojemu i mieszkać w wymarzonym wnętrzu. Kupując mieszkanie od dewelopera z Warszawy Waryński S.A., można liczyć na solidne wykonawstwo. Inwestując w taką nieruchomość, zyskujesz wiele lat bez konieczności myślenia o remoncie, co z pewnością będzie ulgą szczególnie dla osób, które na mieszkanie zaciągnęły kredyt hipoteczny. Postaw na zakup lokalu z pierwszej ręki, od rzetelnego dewelopera, a szybko przekonasz się, dlaczego było warto i po kilku latach podziękujesz sobie za tę decyzję!

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 5 =