Czego nie należy robić w trakcie rozwodu?

Podczas rozwodu należy pamiętać o swoich działaniach i decyzjach, ponieważ mogą one mieć poważne konsekwencje prawne i finansowe. Oto kilka rzeczy, których należy unikać podczas rozwodu!

Unikaj ukrywania lub fałszywego przedstawiania aktywów finansowych, dochodów lub długów. W większości postępowań rozwodowych wymagane jest pełne ujawnienie informacji finansowych, a zatajanie informacji może prowadzić do konsekwencji prawnych.

  • Nieuwzględnianie dobra dzieci

Powstrzymaj się od wykorzystywania dzieci jako karty przetargowej w negocjacjach z drugim małżonkiem. Zadbaj o zdrowe relacje i traktuj priorytetowo dobro dzieci.

  • Negatywne mówienie o współmałżonku

Unikaj negatywnego mówienia o współmałżonku, szczególnie w obecności dzieci. Negatywne komentarze mogą zaszkodzić emocjonalnemu dobrostanowi dzieci i skomplikować proces rozwodowy – doradza prawnik rozwody Kraków – https://www.przebindowski.com.pl/adwokat-krakow-rozwod.html specjalizujący się w tym zakresie.

  • Podejmowanie ważnych decyzji finansowych

Unikaj podejmowania przyszłościowych decyzji finansowych lub zakupów w trakcie rozwodu bez konsultacji z prawnikiem. Przykładowo dotyczy to sprzedaży nieruchomości, zaciągania nowych długów lub dokonywania dużych inwestycji.

  • Lekceważenie porad prawnych

Nie ignoruj rady swojego prawnika. Konsultuj się z nimi w sprawie ważnych decyzji i postępuj zgodnie z jego wskazówkami, ponieważ posiada oni wiedzę na temat prawnych aspektów danej sprawy.

  • Naruszenie nakazów sądowych

Przestrzegaj wszystkich nakazów sądowych, w tym nakazów dotyczących płatności alimentów, opieki i widzeń. Naruszenie nakazów sądowych może skutkować karami prawnymi.

  • Udostępnianie szczegółów w mediach społecznościowych

Zachowaj ostrożność podczas udostępniania informacji w mediach społecznościowych. Unikaj publikowania poufnych lub podżegających informacji na temat rozwodu lub współmałżonka, ponieważ mogą one zostać wykorzystane przeciwko Tobie w sądzie.

  • Zmiana zamków

Nie zmieniaj zamków ani nie odmawiaj współmałżonkowi dostępu do wspólnej własności bez konsultacji z prawnikiem.

  • Pominięcie konsekwencji podatkowych

Należy pamiętać o konsekwencjach podatkowych umów o podziale majątku. Skonsultuj się z doradcą podatkowym, aby poznać finansowe konsekwencje rozwodu.

  • Niedokumentowanie transakcji finansowych

Prowadź szczegółową dokumentację transakcji finansowych, zwłaszcza jeśli współmałżonek nie jest w pełni przejrzysty na temat majątku lub dochodów. Właściwa dokumentacja może być cenna w postępowaniu sądowym.

  • Ignorowanie mediacji

Jeśli to możliwe, rozważ mediację jako sposób rozwiązywania sporów poza sądem. Dzięki temu można łatwiej przejść postępowanie sądowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 1 =