Żarówki LED vs. tradycyjne źródła światła: Jakie korzyści przynosi wybór ledów do samochodu?

Bez dwóch zdań światła w samochodzie mają bardzo duże znaczenie dla komfortu i bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Właśnie dlatego każdy kierowca powinien zwrócić uwagę na ich staranny wybór. W tym artykule zastanowimy się na tym, co będzie lepszym wyborem do auta: żarówki LED czy tradycyjne źródła światła oraz jakie korzyści dają ledy samochodowe.

Dlaczego jakość oświetlenia auta ma znaczenie?

Trudno polemizować z tym, jak ważne jest oświetlenie zewnętrzne samochodu. Dobrej jakości żarówki przekładają się na poprawę widoczności w trakcie jazdy nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Wpływa to na komfort kierowcy oraz redukuje jego zmęczenie w trakcie jazdy. Ponadto jeszcze lepiej jest w stanie ocenić potencjalne zagrożenia w ruchu drogowym. Korzystają na tym także inni uczestnicy ruchu (inni kierowcy, piesi, rowerzyści, motocykliści itd.). Właśnie dlatego bardzo ważne są dobrej jakości światła samochodowe. Sprawdzonym wyborem jest oświetlenie zewnętrzne LED, które pod względem parametrów technicznych i wytrzymałościowych przewyższa tradycyjne źródła światła. 

Żarówki LED vs. tradycyjne źródła światła – dlaczego wybrać te pierwsze?

Jest przynajmniej kilka powodów, dla których warto kupić żarówki LED do samochodu. Wpływają one nie tylko na jakość oświetlenia, ale również na estetykę pojazdu. Doceni to każdy koneser. Poniżej w kilku zdaniach przedstawiliśmy kluczowe korzyści związane ze stosowaniem oświetlenia ledowego do samochodu

Wysokie parametry techniczne

Ledy do samochodu charakteryzują się dobrymi parametrami technicznymi. Pod uwagę bierze się przede wszystkim jakość generowanego przez nie strumienia światła oraz jego barwę. Pod tym względem produkty te wyraźnie przewyższają tradycyjne żarówki halogenowe, które znane są od dziesięcioleci. Przekłada się to bezpośrednio na poprawioną widoczność w trakcie jazdy. Jednocześnie żarówki drogowe wykonane w technologii LED nie oślepiają innych uczestników ruchu drogowego, co nie jest bez znaczenia. 

Zwiększona żywotność żarówek 

Kolejną korzyścią płynąca z zakupu oświetlenia LED do samochodu jest jego żywotność. W zależności od modelu i typu jego konstrukcji, może ona być nawet 25 razy większa, niż w przypadku tradycyjnych modeli halogenowych. Wobec tego trudno przejść obojętnie. Większa żywotność i wydajność żarówek ledowych to większy poziom bezpieczeństwa poruszania się samochodem. Jednocześnie okazują się one być bardziej opłacalne pod względem kosztów. Standardowo cena modeli LED jest wyższa od żarówek halogenowych, jednak ich żywotność sprawia, że w skali lat to się wyrównuje. 

Energooszczędność

Na każdym kroku szukamy energooszczędnych rozwiązań. W związku z tym warto zwrócić uwagę na to, jakie żarówki do świateł drogowych wybieramy. Modele wykonane w technologii LED stanowią wyraźnie mniejsze obciążenie dla akumulatora samochodu, przez co przyspieszają jego degradacji. Mniejszy pobór prądu przekłada się na mniejsze koszty związane z ewentualną regeneracją lub nawet przyspieszoną wymianą akumulatora. Różnica w poborze prądu pomiędzy żarówkami LED a halogenowymi jest spora. Czasem to nawet 15 razy mniej pobieranego prądu przy tych samych parametrach świetlnych. 

Czy oświetlenie LED sprawdzi się wewnątrz pojazdu?

Oczywiście, że tak. To jeden z trendów ostatnich lat. Staranne podświetlenie LED samochodu wewnątrz wpływa korzystnie na jego estetykę oraz komfort podróży. Obecnie dostępne są różne możliwości, w tym m.in. taśmy ledowe i punktowe żarówki. Dzięki nim nadasz kabinie auta wyjątkowego klimatu i sprawisz, że korzystanie z niej będzie jeszcze przyjemniejsze i wygodniejsze. 

Market-LED – specjaliści od oświetlania LED do samochodów

Jeżeli chcesz kupić nowoczesne i sprawdzone oświetlenie LED do samochodów, to rekomendujemy sprawdzenie oferty sklepu Market-LED. Tworzą go prawdziwi specjaliści w tym zakresie, którzy oferują szeroki wybór wydajnych żarówek i zestawów wykonanych w technologii LED. Asortyment zawiera m.in.: żarówki do świateł mijania, żarówki świateł drogowych oraz komplety oświetlenia do kabiny z podziałem na poszczególne modele samochodów. Zachęcamy do zapoznania się z ich parametrami oraz do bezpośrednich zakupów w sklepie internetowym Market-LED.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × cztery =