Innowacyjne rozwiązania w ładowarkach teleskopowych – ładowarki z napędem elektrycznym

Ładowarki teleskopowe nazywane są urządzeniami uniwersalnymi, ponieważ z powodzeniem zastępują wciągarki, podnośniki koszowe, żurawiki czy kosiarki. Wszystko to za sprawą osprzętu dodatkowego, który można do nich dokupić. Maszyny sprawdzają się w różnych warunkach, w wielu branżach. Jednak dotychczas nie dało się używać ich w zamkniętych pomieszczeniach, bo były dostępne głównie w wersji z silnikami spalinowymi. Dziś można znaleźć na rynku ładowarki teleskopowe elektryczne. Czym się charakteryzują?

Ładowarki teleskopowe kupują lub wynajmują firmy działające w branży budowlanej i rolniczej, zajmujące się wydobyciem materiałów – prowadzące kopalnie i kamieniołomy, pracujące w portach lotniczych i morskich, a także w zakładach przetwórstwa drewna. Wykorzystują je do podnoszenia i transportu różnego rodzaju towarów, unoszenia ludzi i sprzętu na określone wysokości oraz do oczyszczania pasów startowych czy koszenia trawy.

Dotychczas ładowarki używane były głównie do prac prowadzonych na zewnątrz, ale z powodzeniem mogłyby służyć również do działań wewnątrz budynków lub w strefach, w których zastosowanie urządzeń spalinowych jest niedopuszczalne.

Rosnące zapotrzebowanie na modele elektryczne spowodowało, że powstały ładowarki z napędem bezemisyjnym. Takie innowacyjne rozwiązania w ładowarkach teleskopowych wprowadziła firma Faresin. W 2018 roku zdecydowała się stworzyć linię FULL ELECTRIC obejmującą w pełni elektryczne wozy paszowe i podnośniki teleskopowe.

Czym wyróżniają się ładowarki elektryczne?

Ładowarki teleskopowe elektryczne – charakterystyka

Ładowarki teleskopowe elektryczne podobnie jak samochody osobowe czy pojazdy ciężarowe z napędami bezemisyjnymi nie generują szkodliwych spalin i pracują stosunkowo cicho. Mimo że nie mają silników diesla, gwarantują doskonałe osiągi – ich udźwig wynosi nawet 4,5 tony, a maksymalna wysokość robocza nawet 16,4 metra.

Dzięki wysokonapięciowemu zestawowi akumulatorów litowo-jonowych o mocy do 45 kWh zasilającemu dwa silniki elektryczne służące do przeniesienia napędu i obsługi maszyny działają do 10 godzin. Ich ładowanie zajmuje trzy godziny, ponieważ są wyposażone w zintegrowane szybkie ładowarki.

Urządzenia mogą poruszać się z prędkością maksymalną 25 km/h i są kompatybilne ze sprzęgłami Euro i Faresin oraz z szeroką gamą osprzętu do zastosowań przemysłowych, budowlanych lub rolniczych.

ladowarki-teleskopowe.png

Gdzie można wykorzystywać ładowarki teleskopowe elektryczne?

Gdzie używa się ładowarek bezemisyjnych? Przede wszystkim w zamkniętych obiektach, np. na dworcach, w szklarniach, różnego rodzaju magazynach czy centrach logistycznych, ale także w miejscach o dużej koncentracji ludzi i wszędzie tam, gdzie zastosowanie urządzeń generujących spaliny jest niedozwolone, np. w centrach historycznych miast. Ładowarki z napędami elektrycznymi wykorzystuje się dosłownie w każdych warunkach.

Ładowarki teleskopowe Faresin można kupić w Polsce dzięki firmie Riwal, która jest autoryzowanym dealerem marki: https://www.riwal.com/pl/wiedza/aktualnosci/riwal-poland-autoryzowany-partner-faresin-innowacyjne-rozwiazania-w-ladowarkach-teleskopowych/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 4 =