Eko-trendy w Volkswagen Warszawa – przyszłość zrównoważonej motoryzacji

Rynek samochodów nowych i używanych ulega ciągłym zmianom. Z tego względu topowe koncerny motoryzacyjne są zobligowane do ciągłego rozwoju nowych technologii. Obecne trendy, jakie możemy zaobserwować w branży transportowej, dotyczą przede wszystkim dążeniom ku zero emisyjności. Naturalnym jest więc fakt, że nowe modele samochodów są coraz bardziej ekologiczne, dzięki czemu cechują się znacznie niższym śladem węglowym.

Postępująca elektryfikacja gamy modelowej Volkswagena 

Naturalnym, proekologicznym działaniem podejmowanym przez producentów samochodów jest rozwój technologii aut elektrycznych. Wśród bogatej oferty samochodów dostępnych w salonach Volkswagen Warszawa znajduje się obecnie kilka w pełni elektrycznych modeli, takich jak ID.3, ID 4, ID.5, czy wyjątkowo funkcjonalny ID. Buzz. Dużą zaletą napędu wykorzystywanego przez koncern Volkswagena jest połączenie osiągów z dużym zasięgiem, dostępnym w ramach jednego ładowania baterii. Dzięki temu użytkowanie pojazdów elektrycznych z roku na rok staje się coraz bardziej wygodne. Sieć ogólnodostępnych ładowarek stale się powiększa, a co za tym idzie, uzupełnienie baterii jest coraz szybszym procesem.

Hybrydowe modele oferowane w salonach Volkswagen Warszawa to propozycja zarówno do jazdy po mieście, jak i w dalekie trasy

Obok samochodów elektrycznych, również dynamicznie rozwija się rynek pojazdów hybrydowych. Rozwiązanie, które łączy w sobie napęd elektryczny oraz spalinowy to doskonała propozycja dla kierowców, wykorzystujących swoje samochody do pokonywania dalekich dystansów. Podczas spokojnej jazdy w ruchu miejskim pojazd porusza się, wykorzystując wyłącznie silnik elektryczny, z kolei spalinowa jednostka napędowa wykorzystywana jest przy wyższych prędkościach, na przykład na autostradzie. Hybrydowe modele pozwalają obniżyć spalanie, a przy tym redukują także ilość szkodliwych zanieczyszczeń emitowanych do atmosfery.

Tradycyjne hybrydy oraz modele Plug-In – które rozwiązanie wybrać?

Wśród pojazdów oferowanych przez Volkswagen Warszawa znajdują się zarówno tak zwane „miękkie hybrydy”, które nie wymagają ładowania, jak i samochody typu plug-in, w przypadku których akumulatory uzupełnia się energią elektryczną wprost z domowego gniazdka. W pierwszym przypadku ładowanie akumulatorów odbywa się automatycznie, poprzez odzyskiwanie energii z hamowania, czy też doładowywanie za pomocą silnika spalinowego. Z kolei technologia Plug-In zapewnia możliwość naładowania baterii z domowej lub ogólnodostępnej ładowarki. Ten rodzaj samochodów hybrydowych cechuje się większym zasięgiem, a co za tym idzie, pozwala przejechać znacznie więcej kilometrów z wykorzystaniem wyłącznie napędu elektrycznego.

Elektryfikacja w branży pojazdów użytkowych, czyli technologia w biznesie!

Najnowsze, proekologiczne trendy zawitały także do segmentu samochodów użytkowych. Napęd elektryczny czy też hybrydowy nie jest już zarezerwowany wyłącznie dla niewielkich, miejskich pojazdów o niewielkim zasięgu. Obecnie w sprzedaży znajdują się dostawcze modele Volkswagena w nowoczesnych, proekologicznych odmianach. W pełni elektryczny Crafter, czy ID. Buzz to pojazdy, które zapewniają pełną funkcjonalność znaną z tradycyjnych modeli użytkowych. Jednocześnie przez wzgląd na ekologiczny napęd są znacznie bardziej przyjazne dla środowiska, ograniczając emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Elektryczny lub hybrydowy samochód dostawczy to doskonała propozycja dla przedsiębiorców, którzy poruszają się po dużych miastach. Podczas jazdy w korkach pojazd będzie znacznie bardziej ekonomiczny, a przy tym przyczyni się do ograniczenia smogu!

Jak eko-trendy mogą wpłynąć na motoryzację przyszłości?

Ciągły rozwój technologii pojazdów hybrydowych oraz elektrycznych, a także plany zaprzestania produkcji samochodów wyposażonych w silniki spalinowe wskazują na to, że motoryzacja przyszłości będzie opierać się na zasilaniu paliwami alternatywnymi. Wysoce zaawansowana technologia w połączeniu ze stale rosnącym udziałem odnawialnych źródeł energii w ogólnej strukturze energetycznej Polski, jak i całej Europy, umożliwiają znaczącą redukcję gazów cieplarnianych uwalnianych do atmosfery. Takie działania w konsekwencji pozwolą na ograniczenie negatywnego wpływu działalności człowieka na naszą planetę. Eko-trendy prezentowane przez pojazdy z oferty Volkswagen Warszawa to dbałość o lepsze jutro!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 − 9 =