Dezynfekcja i sterylizacja w gabinecie kosmetycznym – jakie urządzenia wykorzystać?

Utrzymanie wysokiego poziomu higieny w gabinecie kosmetycznym to nie tylko podstawa jego prawidłowego funkcjonowania, ale też wymóg prawny. Dezynfekcja i sterylizacja narzędzi i powierzchni okaże się łatwiejsza dzięki przeznaczonym do tego, specjalistycznym urządzeniom. Sprawdź, jakie wybrać!

Jak zadbać o higienę w gabinecie kosmetycznym?

Salon kosmetyczny to jedno z miejsc, w którym zasady dezynfekcji i sterylizacji są szczególnie rygorystyczne. Ze względu na styczność ze skórą pacjenta i możliwe przerwanie jej ciągłości, wymogi można porównać do tych, które obejmują placówki medyczne.

Dezynfekować trzeba ręce, powierzchnie – blaty, podłogi itp., a także skórę pacjenta przed jakimkolwiek zabiegiem. Sterylizacja natomiast obejmuje m.in. narzędzia pracy kosmetyczki. Aby usprawnić wszystkie te procesy, warto sięgnąć po specjalistyczne urządzenia, takie jak m.in. myjki ultradźwiękowe i sterylizatory. Szeroki wybór tego rodzaju rozwiązań znajdziesz na tej stronie:  https://cosmed24.pl/dezynfekcje-i-sterylizacja/myjki-ultradzwiekowe-i-stelizatory-kosmetyczne/ . Prezentowana tu oferta skierowana jest do profesjonalnych gabinetów kosmetycznych.

Zamiast chemii – myjka ultradźwiękowa

Dokładne usunięcie bakterii, wirusów i innych szkodliwych drobnoustrojów z narzędzi kosmetycznych wymagałoby użycia silnych środków chemicznych. Na szczęście istnieją wygodniejsze i bardziej skuteczne sposoby na dezynfekcję przyborów. To m.in. myjka ultradźwiękowa. Urządzenie to wykorzystuje zjawisko kawitacji. Fale ultradźwiękowe prowadzą do powstania mikropęcherzyków, które pękając usuwają brud i patogeny z oczyszczanych przedmiotów. Zaletą tego rozwiązania jest m.in. możliwość efektywnej dezynfekcji nawet trudno dostępnych miejsc.

Automatyczna dezynfekcja narzędzi – jak działa sterylizator?

Sterylizowanie ręczne każdego narzędzia kosmetycznego po kolei zajęłoby mnóstwo czasu. Wykonywane w pośpiechu, mogłoby nie być wystarczająco dokładne. Właśnie dlatego warto mieć w swoim gabinecie kosmetycznym sterylizator. To niewielkie, proste urządzenie, do którego należy włożyć używane przybory. Wystarczy zamknąć pokrywę i włączyć tryb sterylizacji. Po upływie określonego czasu, zazwyczaj do 30-45 minut, zdezynfekowane narzędzia wyjmujemy ze sterylizatora. Tak oczyszczone, są już gotowe do użycia. Urządzenie wykorzystuje promieniowanie UV-C, które niszczy aż 99,9% szkodliwych drobnoustrojów.

Czyste powietrze dla specjalisty i pacjenta

Oprócz sterylizatorów narzędzi, dostępne są także sterylizatory powietrza. Opracowane według innowacyjnej technologii urządzenia wykorzystują wspomniane wcześniej promieniowanie UV-C, by poprzez reakcje fotochemiczne zlikwidować obecne w powietrzu mikroorganizmy – bakterie, grzyby, pleśń i wirusy. Co ważne, tego typu lampy nie emitują ozonu, dzięki czemu można przebywać w gabinecie, gdy są uruchomione.

Wszystkie te urządzenia do dezynfekcji i sterylizacji pomagają spełnić wysokie wymagania stawiane gabinetom kosmetycznym. Do tego są niezwykle wygodne i łatwe w użyciu. Zdecydowanie warto w nie zainwestować!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × trzy =