Czy używany samochód można kupić z gwarancją producenta?

Decydując się na zakup używanego samochodu, jednym z kluczowych aspektów, który przykuwa uwagę potencjalnych nabywców, jest kwestia gwarancji. Czy można kupić używany samochód z gwarancją?

Dlaczego warto wybrać samochód z gwarancją producenta?

Zakup używanego samochodu pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na wiele kwestii, a jedną z nich jest gwarancja producenta, będąca swoistym bezpieczeństwem. W tym okresie producent zobowiązuje się pokrywać koszty ewentualnych napraw wynikających z wad fabrycznych czy problemów technicznych. Standardowo gwarancja taka jest udzielana pierwszemu nabywcy i zazwyczaj trwa przez określony czas lub do osiągnięcia określonego przebiegu. Jednakże istnieją wyjątki od tej reguły, a coraz więcej producentów oferuje programy gwarancyjne również dla rynku samochodów używanych.

Niektóre marki samochodowe, takie jak np. Volvo, wprowadziły innowacyjne programy gwarancyjne, które obejmują także pojazdy używane. To rozwiązanie staje się coraz popularniejsze, ponieważ producenci zdają sobie sprawę, że rynek używanych samochodów cieszy się dużym zainteresowaniem, a oferowanie gwarancji może być kluczowym czynnikiem przewagi konkurencyjnej.

Jak kupić używany samochód z gwarancją producenta?

Aby kupić używany samochód z gwarancją producenta, należy spełnić kilka warunków. Przede wszystkim samochód musi być w dobrym stanie technicznym i nie może mieć więcej niż określony wiek lub przebieg. Ponadto samochód musi być zakupiony u autoryzowanego dealera marki. Oto kroki, które należy wykonać, aby kupić używany samochód z gwarancją producenta:

 1. Wybierz markę i model samochodu, który Cię interesuje.
 2. Sprawdź, czy dany model samochodu jest objęty gwarancją producenta na używane samochody.
 3. Znajdź autoryzowanego dealera marki, który oferuje samochody z gwarancją producenta.
 4. Umów się na oględziny samochodu.
 5. Przeprowadź dokładny przegląd samochodu.
 6. Do negocjacji ceny samochodu.
 7. Zapisz się na umowę kupna-sprzedaży.

Gwarancja na Używane Volvo – Volvo Select

Marka Volvo wyszła naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, tworząc zwany Volvo Select. To innowacyjny program gwarancyjny, który umożliwia nabywcą używanych pojazdów Volvo cieszenie się dodatkowym zabezpieczeniem poza standardową gwarancją. Jakie są kluczowe cechy tego programu?

 1. Rozbudowana ochrona. Volvo Select oferuje rozszerzoną gwarancję, która obejmuje kluczowe komponenty pojazdu, pomagając w zminimalizowaniu kosztów ewentualnych napraw.
 2. Rzetelna diagnostyka. Każdy samochód objęty programem Volvo Select przechodzi szczegółową diagnostykę, by upewnić się, że jest w pełni sprawny i gotowy do długotrwałego użytkowania.
 3. Bezpieczeństwo na drodze. Kupując używane volvo z gwarancją otrzymujesz także bezpłatne Assistance, co oznacza, że w przypadku awarii czy wypadku masz dostęp do profesjonalnej pomocy drogowej.
 4. Gwarancja mobilności. To oznacza, że w przypadku konieczności pozostawienia pojazdu w serwisie na okres naprawy, otrzymasz zastępczy samochód.
 5. Kontrola historii pojazdu. Volvo Select dostarcza klientom pełnej kontroli nad historią pojazdu, dzięki raportom, które zawierają informacje o ewentualnych wypadkach czy przeglądach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 + siedem =