łatwa nauka języka angielskiego

Chcesz szybko nauczyć się angielskiego? Oto 5 wskazówek!

Czy szybka nauka angielskiego jest możliwa, a przy tym może być efektywna? Zdecydowanie tak! Wystarczy, że wybierzesz odpowiednią metodę i zdecydujesz się na kilka dodatkowych rzeczy, które wspomogą przyswajanie wiedzy.

Poznaj swój sposób uczenia

Każdy w inny sposób przyswaja wiedzę. Mało kto jest w stanie siedzieć przez 45 minut, żeby wysłuchiwać prowadzącego i robić ćwiczenia – takie same dla każdego, bez względu na poziom. To powód, dla którego nauka w szkole często nie daje zadowalających efektów. Warto ocenić, czy uczysz się przede wszystkim poprzez słuchanie, czy może pisanie, i w ten sposób dostosować dodatkowe sposoby na pogłębianie i utrwalanie wiedzy. Może to być na przykład zapisywanie słówek w notatkach albo na karteczkach lub słuchanie podcastów i nagrań po angielsku.

Wybierz nowoczesną metodę nauki

Wolisz uczyć się z kursem, ale nie interesują Cię tradycyjne metody nauczania? Nauka angielskiego metodą Aktywny Angielski to jedno z rozwiązań, które mogą przypaść Ci do gustu, jeśli cenisz sobie nowoczesne sposoby na przyswajanie wiedzy. Dzięki krótkim lekcjom, które trwają zaledwie 15 minut, jesteś w stanie maksymalnie się skupić na temacie. Co więcej, metoda ta pomija żmudne ślęczenie nad podręcznikami czy ćwiczeniami. Stawia raczej na aktywne uczenie się języka, zwłaszcza poprzez mówienie i konstruowanie samodzielnych zdań.

Rozmowy to podstawa

Jedną z najtrudniejszych rzeczy opisywanych przez osoby uczące się języków są rozmowy. Mówienie w obcym języku, często z zupełnie innym akcentem niż normalnie, może być niezwykle stresujące. Aby uniknąć nerwów związanych z konwersacjami po angielsku trzeba je po prostu… ćwiczyć! Możesz to robić zarówno na gruncie osobistym, jak i zawodowym. Dodatkowo sprawdzą się też serwisy, na których możesz znaleźć partnerów – często native speakerów – do rozmów o codzienności. To świetny sposób na oswajanie się z rozmowami.

Podróże kształcą!

Jeśli lubisz zagraniczne wakacje, możesz wybrać tym razem kraj angielskojęzyczny. To świetna okazja do poćwiczenia komunikacji codziennej, użytkowej, często zupełnie innej niż ta w podręcznikach. Gdy musisz dogadać się z kimś w obcym języku, nagle jesteś w stanie to zrobić – po prostu opisujesz rzeczy, których nazw nie pamiętasz. W ten sposób nie tylko zdobywasz nowe słownictwo, ale i przekonujesz się, że mówienie po angielsku wcale nie jest takie straszne!

Nie zniechęcaj się

Wybrałeś kurs angielskiego, który zupełnie odstręczył Cię od nauki języka? To się zdarza, ale nie powinno być powodem zupełnej rezygnacji z nauki! Wystarczy zdecydować się na zmianę metody, a nawet całego kursu, jeśli czujesz taką potrzebę. Pamiętaj, że nie każdy uczy się tak samo, dlatego nie ma jednej idealnej metody dla każdego!

Nauka angielskiego może być całkiem ciekawa, jeśli tylko zadbasz o to, aby nie wyglądała tak jak w tradycyjnej systemowej szkole. Istnieje kilka sposobów na poprawę wyników. Zadbaj o nie, a zaskoczy Cię jakość Twojego języka obcego!

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedem + siedemnaście =